Reformer Pilates

Co to właściwie jest reformer i do czego służy?

Reformer jest sprzętem zaprojektowanym przez Josepha Pilatesa, twórcę metody Pilates. Na pierwszy rzut oka wygląda jak łóżko, ale na nim znajduje się ruchomy element, którym poruszamy za pomocą linek, kiedy wykonujemy ćwiczenia.

Obciążenie kontrolujemy za pomocą sprężyn, którym jest przymocowane łóżko do ramy. Kolory oznaczają różną moc obciążenie.

Tak skonstruowana maszyna pozwala na ćwiczenia każdej partii ciała i dla każdego stopnia zaawansowania dzięki temu, że kontrolujemy obciążenie i możemy je zmieniać w zależności od potrzeb.

 

Dla kogo jest dobry reformer?

Wbrew pozorom, zajęcia na sprzęcie pilatesowym są idealnym rozwiązaniem dla osób początkujących. Dużo łatwiej jest kontrolować ruchy na sprzęcie niż na macie, gdzie nie mamy żadnego odnośnika dla naszego ciała w przestrzeni. Na sprzęcie dużo łatwiej jest zorientować ciało w przestrzeni lub pomóc sobie dodając sprężyny, żeby ułatwić kontrolę ruchu.

Reformer Pilates również będzie odpowiedni dla osób, które cierpią na bóle w stawach i nie chcą ich obciążać. Jeśli przysiady są dla Twoich kolan niewykonalne, na reform erze można je spokojnie zrobić nie obciążając ich. Albo kiedy Twoja szyja nie lubi robić “brzuszków”, na reformerze można sobie pomóc używając zagłówka. Ćwiczenie nadal będzie miało efekt, a nam będzie wygodnie:)

I w końcu, reformer też jest świetnym wyborem, jeśli chcesz urozmaicić trening. Sprzęt umożliwia też osobom zaawansowanym jeszcze większe wyzwania przed odpowiednie dostosowanie – zwiększenie obciążenia lub zmniejszenie kontroli.

______________________________________________________________________________________________________________________

Jeśli chcesz spróbować zajęć na sprzęcie Pilatesowym – Reformerze, zapraszam do zapisów na zajęcia stacjonarne.