Pilates Mata,  Pilates Reformer,  Pilates sprzęt

Jakie sprzęty znajdziesz w moim domowym studio Pilatesu?

W tym artykule chciałabym przybliżyć Ci sprzęty, które możesz znaleźć w moim małym domowym studio Pilatesu.

Jeśli chodzi o całkowity repertuar małego i dużego sprzętu Pilates, jest on tak rozbudowany, że to temat na osobny artykuł. Odsyłam również na stronę Balanced Body, polskiego dystrybutora wszelakiego sprzętu Pilates na polskim rynku, gdzie możesz znaleźć sprzęty do wyposażenia całego studia.

Poniżej 6 sprzętów, które wykorzystuje na indywidualnych zajęciach w moim studio.

1. Reformer – największy sprzęt w moim domowym studio. Opcje ćwiczeń i modyfikacji są nieskończone. Można na nim ćwiczyć każdą partię ciała, daje nieskończone możliwości modyfikacji dla indywidualnych potrzeb.

O tym, co to dokładnie jest i do czego służy, napisałam tutaj.


2. Obręcz oporowa do Pilatesu, czyli tzw. Magic Circle.

Może dodawać opór w ćwiczeniach na ręce czy nogi, albo pomóc w stabilizacji np. łopatek. 

3. Foam Roller – świetny do wielu ćwiczeń na mobilność kręgosłupa, jak również do masażu!

4. Piłeczka spiky ball. Może być wykorzystana do masażu, tzw. myofacial release, czyli rozluźniania mięśni i innych struktur dookoła mięśni.

5. Duża piłka gimnastyczna –  możemy ją wykorzystać jako ruchomy element do pracy mięśni core albo wykorzystać kulisty kształt do mobilności kręgosłupa.

6. Taśma – można ją wykorzystać do bardzo wielu ćwiczeń na brzuch, pośladki albo ręce. Stwarza wtedy opór. Może również pomóc w wielu ćwiczeniach na ruchomość kręgosłupa.

6. Średniej wielkości piłka Pilates – świetna do ćwiczenia równowagi, pomocy w lepszej aktywacji mięśni. Można z jej pomocą również wykonywać różne ćwiczenia na mobilność kręgosłupa.

Czy jest jakiś wspólny mianownik dla tych sprzętów Pilates?

Każdy z nich pozwala na pracę z oporem albo wprowadza niestabilną powierzchnię rozwijając naszą równowagę, siłę i wzmacnia nasze ciało, przede wszystkim od środka.

No i z pewnością, co najważniejsze, zapobiegają nudzie! Nawet te same ćwiczenia wykonane z różnymi przyrządami będą miały całkiem nową jakość. Jeśli chcesz jeszcze bardziej urozmaicić trening, można te sprzęty ze sobą łączyć!

Jeśli chcesz je wypróbować, zapraszam na lekcję próbną!

 

Zapisz się do newslettera!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *