Pilates Reformer,  Pilates sprzęt

Pięć powodów, dla których warto ćwiczyć Pilates na Reformerze.

Wcześniej pisałam o powodach, dla których w ogóle warto ćwiczyć Pilates (tutaj), a dzisiaj skupię się na moim ulubionym sprzęcie – reformerze!

Zastanawiasz się, jakie są powody, dla których warto ćwiczyć Pilates na reformerze? Poniżej zebrałam pięć najważniejszych!

1. Reformer jest idealny dla osób początkujących.

Na pierwszy rzut oka reformerowe łóżko może wyglądać jak narzędzie tortur. A jest wprost przeciwnie! Reformer to idealny sprzęt dla osób początkujących i warto na nim ćwiczyć, nawet jeśli nigdy nie ćwiczyłaś Pilatesu na macie.

Jasne, kilka pierwszych zajęć to przyzwyczajenie do sprzętu. Na reformerze inaczej odczuwamy ruch, zmienia się nasza perspektywa i ułożenie ciała w przestrzeni. Ale po kilku lekcjach ten problem odpada i można cieszyć się treningiem i jego korzyściami.

Możesz dowolnie zmieniać ustawienia reformera tak, żeby dostować je do swoich umiejętności. Dzięki temu ćwiczenie Pilates na reformerze może być trudniejsze albo łatwiejsze niż na macie, w zależności od ustawienia.

2. Rozciąganie na reformerze jest dużo przyjemniejsze.

Jak większość z Was, ja też średnio lubię się rozciągać. Jednak rozciąganie na reformerze to całkiem inne doświadczenie. Ruchoma platforma daje poczucie “poślizgu”, dlatego możesz łatwiej zwiększyć zakres ruchu. Sprężyny dodatkowo dają opór, przez co masz lepszą kontrolę nad danym ruchem i możesz go stopniować. Jeśli nie lubisz się rozciągać na macie, na pewno z tego powodu warto ćwiczyć Pilates na reformerze.

Załączam krótki filmik z przykładowym ćwiczeniem na rozciąganie bioder.

3. Trening na reformerze można dostosować w zależności od potrzeb. 

 

Zastanawiasz się, jakim treningiem jest Pilates na reformerze i jakie przyniesie korzyści? Reformer daje możliwość wielu rodzajów treningu.

  • Może być treningiem fitness (również kardio, kiedy dodamy do niego jumpboard można dosłownie skakać!),
  • Może być uważnym, spokojnym treningiem wzmacniającym.
  • Może Cię to zaskoczy, ale na reformer możesz nawet przenieść ćwiczenia zaczerpnięte z jogi! Dla mnie najpiękniejsze na reformerze jest to, że można dostosować taką sesję do naszych indywidualnych potrzeb.

4. Oprócz reformera, można użyć box reformerowy  i inne drobne przybory.

 

O drobnych przyrządach do wykorzystania na macie pisałam już w innym artykule.

Oprócz tego, że ćwiczenia na reformerze same w sobie są już urozmaiceniem, można do nich dodać drobne przyrządy, tak samo jak na macie. Więc nigdy nie ma nudy!

Można dodać ciężarki, taśmy, piłki, obręcze – i tak samo jak w ustawieniach platformy, możesz utrudnić bądź ułatwić sobie dane ćwiczenie, dlatego warto spróbować reformera.

5. Szybkie efekty wzmacniające, bo reformer daje nam informację zwrotną.

 

Ćwicząc na macie, na pewno zdarza Ci się nie doprowadzić ruchu do końca, kiedy robi się zbyt trudno. To normalne!

Natomiast kiedy ćwiczysz reformerze, dostajesz natychmiastowy feedback, czy wykonałaś ruch do końca. Na macie wiele rzeczy może umknąć. Jeśli chcesz mieć pewność, że dobrze wykonujesz ćwiczenie, żeby dało pożądane efekty, warto ćwiczyć na reformerze właśnie z tego powodu.

Przypominam, że możesz się ze mną spotkać indywidualnie w moim studio w domu:) Napisz do mnie, jeśli masz pytania!

Zapisz się do newslettera!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *